Smeg KDC61XE2 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KDC61XE2 (1 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg KDC61XE2 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

Product fiche concerning the COMMISSION REGULATION (EU) No 66/2014 of 14 January 2014
Supplier name or brandSMEG
Product codeKDC61XE2
Annual Efficiency Consumption (AEChood)76.9 KWh/year
Energy efficicency classC
Fluid Dynamic Efficiency (FDEhood)15.30
Fluid Dynamic Efficiency classD
Lighting Efficiency (LEhood)17 lux/W
Lighting Efficiency ClassC
Grease Filtering Efficiency75.1 %
Grease Filtering Efficiency ClassC
Air Flow at mimimum speed280 m³/h
Air flow at maximum speed580 m³/h
Airbourne acoustical A-weighted sound Power Emission at minimum speed54 dB(A)
Airborne acoustical A-weighted sound Power Emission at maximum speed70 dB(A)
Time increase factor1.4
Energy efficiency index79.9
Measured air flow rate at best efficiency point334 m³/h
Measured air pressure at best efficiency point229 Pa
Measured electric power input at best efficiency point139 W
Normal Power of the light system8 W
Average illumination of the light on the cooking surface (Emiddle)133 lux
Sound power level at highest setting70 dB(A)
07 February 2022
Smeg S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 Guastalla (RE), Italy
Tel. 0039 05228211
smeg@smeg.it
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KDC61XE2 |
| Bredd: | - mm |
| Djup: | - mm |
| Blåtand: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| USB-kontakttyp: | USB Type-A |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Typ av strömkälla: | ATX |
| Medföljande kablar: | SATA |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| Mikrofon, linjeingång: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 2 |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 4 |
| Processoruttag: | LGA 2011-v3 |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Maximalt internminne: | 64 GB |
| Intel® Turbo Boost-teknik: | 2.0 |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanalen |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ C: | 2 |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Gigabit Ethernet |
| Chipset moderkort: | Intel® X99 |
| Typ av minnesplats: | DIMM |
| S/PDIF-utgång: | Ja |
| Typ av kylning: | Actief |
| Minneskanal: | Dubbelkanaals |
| PCI Express x16 (Gen 3.x)-platser: | 1 |
| Gränssnitt för lagringsenheter som stöds: | M.2, SATA III |
| PS/2-port(ar): | 1 |
| Komponent för: | PC |
| LAN-kontroller: | Intel I211-AT, Intel I218-V |
| Mini PCI Express-kortplatser: | 1 |
| Typer av RAID: | 0, 1,5, 10 |
| Antal SATA III-kontakter: | 6 |
| Icke-ECC: | Ja |
| Vakna på LAN: | Ja |
| Kompatibla processorer: | Intel® Core™ i7 |
| Antal eSATA-portar: | 1 |
| Minnestyper som stöds: | DDR4-SDRAM |
| Max. antal SMP-processorer: | 1 |
| Wifi: | Ja |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 84733020 |
| Moderkort chipset familj: | Intel |
| Moderkorts formfaktor: | mini ITX |
| Antal minnesplatser: | 2 |
| Minnesklockhastigheter som stöds: | 2133,2400,2800,2933,3200 MHz |
| BIOS-typ: | UEFI AMI |
| BIOS-minnesstorlek: | 16 Mbit |
| ACPI-version: | 5.0 |
| Anslutning för CPU-kylare: | Ja |
| Anslutningar för husfläktar: | 2 |
| ATX-strömkontakt (24-stift): | Ja |
| USB 2.0-anslutningar: | 1 |
| Anslutning för ljudpanel på framsidan: | Ja |
| PC hälsomonitor: | CPU, FAN, Power supply, Temperature |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) anslutningar: | 1 |
| Chassiintrångsanslutning: | Ja |
| EPS-strömkontakt (8-stift): | Ja |
| Rensa CMOS-knappen: | Ja |
| Antal M.2 (M) platser: | 1 |
| Antal SATA Express-kontakter: | 1 |
| Intel® Unite-teknik: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KDC61XE2 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025