Smeg KD150XE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KD150XE (14 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg KD150XE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/14

Libretto di Istruzioni (IT)
Instruction booklet (EN)
(AR)
Mode d’emploi (FR)
Bedienungsanleitung (DE)
Instruktionsvejledning (DA)
Manual de instrucciones (ES)
Instrukcja (PL)
Manual de lnstruções (PT)
Instructiehandleiding (NL)
Bruksanvisning (NO)
Руководство по эксплуатации (RU)
Instruktionshandbo (SV)
Ohjekirja (FI)
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KD150XE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 1500 mm |
| Djup: | 539 mm |
| Höjd: | - mm |
| Årlig energiförbrukning: | 55 kWh |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 50 dB |
| Antal lampor: | 4 lampor |
| Höjd (min): | 800 mm |
| Antal filter: | 5 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Modell: | Väggmonterad |
| Fjärrkontroll ingår: | Nej |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Fettfilter typ: | Rostfritt stål |
| Höjd (max.): | 1200 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 63 dB |
| Lampor: | 2 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 820 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Exhaust plats: | Övre |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 63 dB |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 70 dB |
| Kontrollventil: | Ja |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 57 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KD150XE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025