Smeg KLT120LXS Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KLT120LXS (1 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg KLT120LXS eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KLT120LXS |
| Vikt: | 28500 g |
| Bredd: | 1200 mm |
| Djup: | 570 mm |
| Höjd: | 200 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 109 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 1290 mm |
| Motoreffekt: | 270 W |
| Belysningsstyrka: | 301 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 56 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Höjd (min): | 200 mm |
| Antal filter: | 4 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Inbyggd i taket |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 655 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 32500 g |
| Tryck (Pa): | 613 |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 61 dB |
| Lampor: | 7.4 W |
| Ansluten effekt: | 285 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 597 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | B |
| Energiklass, belysning: | D |
| Energiklass, fettfiltrering: | E |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 61 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 650 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 68 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KLT120LXS ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025