Smeg KSED95NEE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KSED95NEE (14 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Smeg KSED95NEE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/14

Instruction booklet
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KSED95NEE |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 13500 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 704 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 54 kWh |
| Sladdlängd: | 1 m |
| Förpackningens bredd: | 980 mm |
| Motoreffekt: | 200 W |
| Belysningsstyrka: | 164 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 50 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 809 mm |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Handtag |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 430 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 16900 g |
| Tryck (Pa): | 375 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| Höjd (max.): | 1172 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 65 dB |
| Lampor: | 1 W |
| Maximal flödeskapacitet: | 595 m³/h |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | B |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Belysningsposition: | Framsida |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 65 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 750 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 57 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KSED95NEE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025