Smeg SE2644ID1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SE2644ID1 (14 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg SE2644ID1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/14

Inhoudsopgave
59
1.GEBRUIKSVOORSCHRIFTEN ___________________________________________60
2.WAARSCHUWINGEN VOOR DE VEILIGHEID_______________________________61
3.VOORDAT U DE OVEN IN GEBRUIK NEEMT_______________________________62
4.BESCHRIJVING VAN DE BEDIENINGEN__________________________________62
5.GEBRUIK VAN DE KOOKPLAAT_________________________________________63
6.REINIGING EN ONDERHOUD___________________________________________68
7.PROBLEEMOPLOSSINGEN _____________________________________________68
8.INSTALLATIE_________________________________________________________ 69
INSTRUCTIES VOOR DE GEBRUIKER:hier vindt u de gebruiksaanwijzingen, de beschrijving van de
bedieningsorganen en de correcte handelingen voor het reinigen en onderhouden van het apparaat.
INSTRUCTIES VOOR DE INSTALLATEUR:bestemd voor de gekwalificeerde technicus die moet
zorgen voor de installatie, de inwerkingstelling en het uittesten van het apparaat.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SE2644ID1 |
| Bredd: | 510 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 52 mm |
| LED-indikatorer: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Ström: | 30 A |
| Typ av spishäll: | Induktionshäll med zon |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 100 \ 180 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger fram |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Sjudning |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Höger bak |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 100 \ 160 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Vanlig |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Främre till vänster |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 100 \ 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 100 \ 210 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Kokzon 4, form: | Rund |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Vänster bak |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 2800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 2800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3100 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2000 W |
| Typ av ytskikt: | Keramiska |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SE2644ID1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026