Smeg SW85-1 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin SW85-1
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SW85-1 (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Smeg SW85-1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

EN_B7SLed_oem_ozt/ 26-02-13.(14:09)
Document Number
WashingMachine
User’sManual
SW85-1
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | SW85-1 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 480 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 57 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 800 RPM |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Jeans/denim, Quick, Sport, Delicate/silk |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Nominell kapacitet: | 5 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 7260 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | D |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Fördröjd start: | 9 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 158 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Extrasköljning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SW85-1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026