Smeg WDF147 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WDF147
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WDF147 (29 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg WDF147 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDF147 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 81000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Antal torkprogram: | 6 |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | B |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Eco, Hand/wool, Mix, Night, Quick, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 7 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 655 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 82700 g |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.3 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 89 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 4.76 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 47 l |
| Tork-kapacitet: | 4 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WDF147 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026