Smeg SX91VLSA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg SX91VLSA (22 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Smeg SX91VLSA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | SX91VLSA |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Grill: | Ja |
| Elektronisk tändning: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Naturgas |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal gasbrännare: | 5 |
| Ugnens termostatområde: | 120 - 275 ° C |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Ugnens bruttokapacitet: | 109 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 109 l |
| Typ av spishäll: | Gas |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 5 |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Liten |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Medium |
| Manöverplats: | Framsida |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1000 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 3500 W |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 109 l |
| Totalt ugn: | - W |
| Ugnström: | - W |
| Normalkokning: | Ja |
| Material i hällstativ: | Gjutjärn |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg SX91VLSA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Smeg Manualer
17 Februari 2026
15 Februari 2026
11 Februari 2026
31 Januari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
20 Augusti 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026