Smeg U8L080DF Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg U8L080DF (16 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg U8L080DF eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | U8L080DF |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 33000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 547 mm |
| Höjd: | 819 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 116 kWh |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Förpackningens bredd: | 630 mm |
| Energieffektivitetsindex (EEI): | 125 |
| Ursprungsland: | Ungern |
| Kylsystem: | Statiskt |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 620 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 34200 g |
| AC-inspänning: | 230 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | F |
| Material, hölje: | Stål |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Underbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 37 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Äggfack: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 890 mm |
| Ansluten effekt: | 110 W |
| Kylkapacitet netto: | 134 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Positionering på marknaden: | Minibar |
| Bredd med öppen dörr: | 777 mm |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Ja |
| Kemikalieskattesänkning (Sverige): | 50 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg U8L080DF ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Smeg Manualer
31 Mars 2026
29 Mars 2026
16 Februari 2026
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026