Smeg WMFAB16NE Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WMFAB16NE
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WMFAB16NE (23 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg WMFAB16NE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/23

1
LAVABIANCHERIA
WASHING MACHINE
LIBRETTO ISTRUZIONI IT
INSTRUCTION MANUAL EN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WMFAB16NE |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 2640 g |
| Bredd: | 412 mm |
| Djup: | 270 mm |
| Användarmanual: | Ja |
| AC-adapterfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| AC-adapterns inspänning: | 100 - 240 V |
| Blåtand: | Ja |
| Skärm diagonal: | 17.3 " |
| Upplösning: | 1600 x 900 Pixels |
| Pekskärm: | Nee |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Processorfrekvens: | 1.6 GHz |
| Processorfamilj: | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel: | i5-4200U |
| Antal processorkärnor: | 2 |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Vormfaktor: | Clamshell |
| Främre kameraupplösning (numerisk): | 0.92 MP |
| Inkluderar operativsystem: | Windows 8.1 |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | Memory Stick (MS), MMC, MMC+, MS PRO, MSXC, SD, SDHC, SDXC |
| Ljudsystem: | Waves MaxxAudio 4 |
| Processor litografi: | 22 nm |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Garantikort: | Ja |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Mikrofon, linjeingång: | Nee |
| DVI-port: | Nee |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Monteringsalternativ för kabellås: | Ja |
| Kabellåsspårtyp: | Kensington |
| Antal inbyggda högtalare: | 2 |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Inkluderar nätsladd: | Ja |
| HD typ: | HD+ |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 6 GB |
| 3D: | Nee |
| Förvarings media: | HDD |
| Batteritid/batteritid: | - uur |
| Internminnestyp: | DDR3L-SDRAM |
| HDMI-version: | 1.4a |
| Hållbarhetscertifikat: | ENERGY STAR |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10, 100 Mbit/s |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 65 °C |
| Intel® Wireless Display (Intel® WiDi): | Ja |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 2 |
| Processoruttag: | BGA 1168 |
| Stepping: | C0 |
| Systembuss: | - GT/s |
| Processor antal trådar: | 4 |
| PCI Express-kortplatsversion: | 2.0 |
| Processorns driftlägen: | 64-bit |
| Processorns cache: | 3 MB |
| Tjunction: | 100 °C |
| Busstyp: | DMI2 |
| PCI Express-konfigurationer: | 1x4, 2x4 |
| Thermal Design Power (TDP): | 15 W |
| Kodnamnsprocessor: | Haswell |
| Maximalt antal PCI Express-linjer: | 12 |
| Typ av processorcache: | Smart Cache |
| ECC stöds av processor: | Nee |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Operativsystems arkitektur: | 64-bit |
| Maximalt internminne: | 8 GB |
| Total lagringskapacitet: | 750 GB |
| Typ av optisk enhet: | DVD Super Multi |
| Inbyggd grafikadapter: | Ja |
| Separat grafikadapter: | Nee |
| Familjens inbyggda grafikadapter: | Intel® HD Graphics |
| Inbyggd grafikadaptermodell: | Intel® HD Graphics 4400 |
| Grundläggande frekvens inbyggd grafikadapter: | 200 MHz |
| Inbyggd grafikadapter dynamisk frekvens (max): | 1000 MHz |
| Inbyggt grafikkort-ID: | 0xA16 |
| Maximalt minne inbyggd grafikadapter: | 1.74 GB |
| Inbyggd grafikadapter DirectX-version: | 12 |
| Fram kamera: | Ja |
| Numerisk knappsats: | Ja |
| Instruktionsuppsättningar som stöds: | AVX 2.0 |
| Intel® My WiFi Technology (Intel® MWT): | Ja |
| Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology): | Ja |
| Intel® Turbo Boost-teknik: | 2.0 |
| Intel® Quick Sync-videoteknik: | Ja |
| Intel® InTru™ 3D-teknik: | Ja |
| Intel® Clear Video HD-teknik (Intel® CVT HD): | Ja |
| Intel® Insider™: | Ja |
| Intel® Flex Memory Access: | Nee |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI): | Ja |
| Förbättrad Intel SpeedStep-teknik: | Ja |
| Kör Disable Bit: | Ja |
| Idle stater: | Ja |
| Termisk övervakningsteknik: | Ja |
| CPU-konfiguration (max): | 1 |
| Intel® Enhanced Halt State: | Ja |
| Intel® Clear Video Technology för mobila internetenheter (Intel® CVT för MID): | Nee |
| Intel® VT-x med utökade sidtabeller (EPT): | Ja |
| Inbyggda alternativ tillgängliga: | Nee |
| Intel® Secure Key: | Ja |
| Intel® 64: | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d): | Nee |
| Intel® Clear Video-teknik: | Nee |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x): | Ja |
| Processorpaketstorlek: | 40 x 24 x 1.5 mm |
| Konfliktfri processor: | Ja |
| Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT): | Ja |
| Versie Intel® Identity Protection Technology: | 1.00 |
| Versie Intel® Secure Key Technology: | 1.00 |
| ARK ID-processor: | 75459 |
| Intel® Trusted Execution Technology: | Nee |
| Intel® TSX: | Nee |
| Intel® TSX-NI-version: | 0.00 |
| Intel® Anti-Theft Technology (Intel® AT): | Ja |
| Intel® Smart Connect-teknik: | Ja |
| Anslutning till basstation: | Nee |
| Kombinerad hörlurs/mikrofonport: | Ja |
| SmartCard-kortplats: | Nee |
| Förvaringsfuktighet: | 10 - 95 procent |
| Maximal processorturbofrekvens: | 2.6 GHz |
| Processorkod: | SR170 |
| Diskret grafikadaptermodell: | Niet beschikbaar |
| Pekdon: | Touchpad |
| AC-adapter, utspänning: | 19.5 V |
| Klockhastighetsminne: | 1600 MHz |
| Minneslayout: | 1 x 2 + 1 x 4 GB |
| Minnesplatser: | 2x SO-DIMM |
| Minnesformfaktor: | SO-DIMM |
| Chipset moderkort: | Intel HM76 Express |
| Höjd, drift: | -15.2 - 3048 m |
| Höjd vid förvaring: | -15.2 - 10668 m |
| Antalet installerade hårddiskar: | 1 |
| HDD kapacitet: | 750 GB |
| HDD-gränssnitt: | SATA |
| HDD rotationshastighet: | 5400 RPM |
| FSB-paritet: | Nee |
| Bussprocessor på framsidan: | - MHz |
| Intel® efterfrågebaserad växling: | Nee |
| Typ-av-optisk-enhet: | CD, DVD |
| Typ av laddningsport: | DC-in ingang |
| Medföljande drivrutiner: | Ja |
| Typ CardBus PCMCIA-slot: | Nee |
| Processorserie: | Intel Core i5-4200 Mobile series |
| ExpressCard-kortplats: | Nee |
| S/PDIF-utgång: | Nee |
| Höjd (fram): | 28.34 mm |
| Höjd (bak): | 29.6 mm |
| Intel® Dual Display Capable Technology: | Nee |
| Intel® FDI-teknik: | Nee |
| Intel® Rapid Storage Technology: | Ja |
| Intel® Fast Memory Access: | Nee |
| HDD storlek: | 2.5 " |
| Intel® High Definition Audio (Intel® HD Audio): | Ja |
| Versie Intel® Smart Connect-teknik: | 1.00 |
| Antal SATA III-kontakter: | 4 |
| Intel® ME Firmware-version: | 9.5 |
| Maximalt internminne (64-bitars): | 8 GB |
| Stötmotstånd: | 110 G |
| Stötmotstånd (utan användning): | 160 G |
| Vibrationer, i drift: | 0.66 G |
| Vibrationer under förvaring: | 1.3 G |
| Wifi: | Ja |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 10 - 90 procent |
| Typ produkt: | Notebook |
| Intel® Matrix Storage Technology (Intel® MST): | Nee |
| Batteriteknik: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller: | 4 |
| Processorgenerering: | Vierde generatie Intel® Core™ i5 |
| Totalt antal SATA-kontakter: | 4 |
| Batterijcapaciteit: | 40 Wh |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WMFAB16NE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026