StarTech.com STDHVHDBT Bruksanvisning
StarTech.com AV extender STDHVHDBT
Läs gratis den bruksanvisning för StarTech.com STDHVHDBT (2 sidor) i kategorin AV extender. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om StarTech.com STDHVHDBT eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/2

Manual Revision: 11/09/2020
For the latest information, technical specications, and support for
this product, please visit www.startech.com/STDHVHDBT.
FR: Guide de l’utilisateur - fr.startech.com
DE: Bedienungsanleitung - de.startech.com
ES: Guía del usuario - es.startech.com
NL: Gebruiksaanwijzing - nl.startech.com
PT: Guia do usuário - pt.startech.com
IT: Guida per l’uso - it.startech.com
STDHVHDBT
Multi-Input HDBaseT Extender - 230 ft
*actual product may vary from photos
Produktspecifikationer
| Varumärke: | StarTech.com |
| Kategori: | AV extender |
| Modell: | STDHVHDBT |
| Vikt: | 918 g |
| Bredd: | 160 mm |
| Djup: | 100 mm |
| Höjd: | 62 mm |
| Förpackningens bredd: | 205 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Videolägen som stöds: | 720p, 1080p, 2160p |
| Maximal upplösning: | 4096 x 2160 pixlar |
| Ljudsystem: | Flerkanalig |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Certifiering: | CE, FCC, REACH, TAA |
| Modell: | Sändare och mottagare för AV-utrustning |
| VGA (D-Sub) ingångsportar: | 1 |
| Uteffekt: | 1.5 A |
| Rackmontering: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanaler |
| HDBaseT-certifierad: | Ja |
| RJ-45 utgångsportar: | 1 |
| Monteringsfästen ingår: | Ja |
| Antal HDMI-utgångar: | 2 |
| RJ-45 ingångsportar: | 1 |
| Driftspänning: | 12 V |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Kabeltyper som stöds: | Cat5e, Cat6 |
| 3,5 mm in: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Monteringssats: | Ja |
| Typ av fjärrkontroll: | IrDA |
| Låddjup: | 298 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 1682 g |
| Ytterförpackningens höjd: | 262 mm |
| Produkter per ytterförpackning: | 6 styck |
| Ytterförpackningens längd: | 406 mm |
| Ytterförpackningens bredd: | 322 mm |
| Typ av strömkontakt: | Typ M |
| Strömförbrukning (vanlig): | 18 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 80 % |
| Extern strömadapter: | Ja |
| Hållbarhetscertifiering: | RoHS |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Kabel inkluderad: | LAN (RJ-45), Phone (RJ-11) |
| Likströmsingång: | Ja |
| AC-adapter inkluderad: | Ja |
| Max uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Ingående ström: | 0.6 A |
| Maximal överföringshastighet avstånd: | 70 m |
| Fjärrstyrd IR-utgång: | 1 |
| Seriekoppling (daisy chain): | Nej |
| HDMI-in: | 2 |
| Stöd för ljud: | Ja |
| Typer av nätkontakter som ingår: | ANZ, EU, NA, UK |
| Fötter i gummi: | Ja |
| Fjärrstyrd (IR) ingång: | 1 |
| Visningsportar in: | 1 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med StarTech.com STDHVHDBT ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
AV extender StarTech.com Manualer
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
2 Januari 2025
AV extender Manualer
Nyaste AV extender Manualer
8 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
1 April 2025
26 Februari 2025
25 Februari 2025
20 Februari 2025
20 Februari 2025