Thomson 55UG6400 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Thomson 55UG6400 (15 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Thomson 55UG6400 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Thomson |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | 55UG6400 |
| Höjd: | 868 mm |
| Förpackningens bredd: | 1395 mm |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Skärm diagonal: | 55 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-profiler: | A2DP, HID |
| Videolägen som stöds: | 2160p |
| Skärmform: | Platt |
| Ljusstyrka: | - cd/m² |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Strömförbrukning (max): | 105 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0b |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Typ av tuner: | Analog och digital |
| Internet-TV: | Ja |
| Ljudlägen: | Dolby Audio |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | E |
| Energieffektivitetsklass (HDR): | G |
| webbläsare: | Ja |
| Vikt (med stativ): | 11300 g |
| Bildbehandlingsteknik: | TCL IPQ 2.0 Engine |
| Kvicksilverinnehåll: | 0 mg |
| Consumer Electronics Control (CEC): | T-link |
| Automatisk kanalsökning: | Ja |
| Spelläge: | Ja |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| HDMI Quick Switch: | Ja |
| Automatisk volymjustering: | Ja |
| Smarta funktioner: | Cinema, Sports |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Bredd (utan stativ): | Blablabla mm |
| Höjd (utan stativ): | 719 mm |
| Vikt (utan stativ): | 11100 g |
| Bredd (med stativ): | Blablabla mm |
| Djup (med stativ): | 265 mm |
| Höjd (med stativ): | 770 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Analogt signalformatsystem: | NTSC, PAL, PAL BG, PAL DK, PAL I, SECAM |
| VESA-fäste: | Ja |
| Typ av fjärrkontroll: | RC802N4 |
| Låddjup: | 135 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 15400 g |
| Uteffekt (RMS): | 32 W |
| Djup (utan stativ): | 84 mm |
| Digitalt signalformatsystem: | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Elektronisk programguide (EPG): | Ja |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar: | - kWh |
| Installerat operativsystem: | Android |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Equalizer: | Ja |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Diagonal skärmstorlek: | 139.7 cm |
| Smart-TV: | Ja |
| Text-TV funktioner: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 2 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.25 W |
| HDR-teknik (High Dynamic Range): | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Processorkärnor: | 4 |
| Bluetooth: | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85287280 |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Svarstid (medel): | - ms |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 200 x 300 mm |
| Digital optisk utgång för ljud: | 1 |
| Antal talare: | 2 |
| Standard uppdateringsfrekvens: | 60 hz |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Vilolägestimer: | Ja |
| Antal OSD språk: | 29 |
| Benämning av dynamiskt kontrastförhållande: | Mega Kontrast |
| Inbyggd ljuddekoder: | Dolby Digital AC4 |
| Ljudreturkanal (ARC): | Ja |
| Operativsystemversion: | Android P (9.0), v11 Q4 ‘21 |
| Hotelläge: | Ja |
| Videoappar: | Amazon Prime Video, Netflix, YouTube |
| 4K-uppskalningsfunktion: | Ja |
| Funktion för undertexter: | Ja |
| Toppförhållande för ljusstyrka: | 71 % |
| Common Interface Plus (CI+)-version: | 1.4 |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version: | 2.0.2 |
| HbbTV: | Ja |
| Stativ, bredd: | 1029 mm |
| Programmerbart tidsintervall: | 8 dagar |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Thomson 55UG6400 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Thomson Manualer
28 Augusti 2024
23 Augusti 2024
22 Augusti 2024
21 Augusti 2024
19 Augusti 2024
16 Augusti 2024
14 Augusti 2024
4 Augusti 2024
4 Augusti 2024
29 Juli 2024
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025