Trendnet TV-IP201W Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP201W
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP201W (8 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP201W eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/8

TV-IP201
TV-IP201W
Quick Installation Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP201W |
| Vikt: | 247 g |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g |
| Videoformat som stöds: | MPEG |
| Maximal upplösning: | 640 x 480 pixlar |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | - x |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 16 MB |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 98SE, ME, 2000, XP, Vista |
| Flashminne: | 4 MB |
| Produktens färg: | Blå |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Strömförbrukning (vanlig): | 4.5 W |
| Produktstorlek (BxDxH): | 180 x 83 x 47 mm |
| Temperatur vid drift: | 5 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -25 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 5 - 95 % |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Minimibelysning: | 2.5 lx |
| Brännviddsintervall: | 6 mm |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | HTTP, FTP, TCP/IP, UDP, ARP, ICMP, DHCP, PPPoE, DDNS, SMTP, UPnP |
| Likströmsingång: | Ja |
| Externa anslutningar: | RS-485 |
| DC utgående ström: | 2.5 A |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP201W ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026