Trendnet TV-IP312W Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP312W
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP312W (11 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP312W eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/11

TV-IP212/TV-IP212W
TV-IP312/TV-IP312W
Quick Installation Guide
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP312W |
| Vikt: | 170 g |
| Bredd: | 305 mm |
| Djup: | 200 mm |
| Höjd: | 100 mm |
| LED-indikatorer: | Länk |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g |
| Grafikadapter: | HD Graphics |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Maximal upplösning: | 640 x 480 pixlar |
| Typ av strömkälla: | ATX |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Infraröd våglängd: | 850 nm |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Mikrofon, linjeingång: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | - x |
| Gränssnitt: | USB 2.0 |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 32 MB |
| vitbalans: | Automatisk |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 480 (VGA) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| DVI-D-portar: | 1 |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Stöder Windows: | Ja |
| Processor: | ARM9 |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 4 |
| Processoruttag: | LGA 1151 (Socket H4) |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Maximalt internminne: | 64 GB |
| Ljudutgångskanaler: | 7.1 kanalen |
| Flashminne: | 8 MB |
| ETC: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Gigabit Ethernet |
| Chipset moderkort: | Intel® B150 |
| Typ av minnesplats: | DIMM |
| Ljudchip: | Realtek ALC892 |
| PCI Express x1-platser: | 2 |
| PCI Express x16-platser: | 2 |
| Minneskanal: | Dubbelkanaals |
| Antal skärmar som stöds: | 3 |
| Gränssnitt för lagringsenheter som stöds: | M.2, SATA III |
| PS/2-port(ar): | 1 |
| Antal SATA III-kontakter: | 6 |
| Icke-ECC: | Ja |
| PCI-platser: | 2 |
| Kompatibla processorer: | Intel Celeron, Intel Pentium |
| Minnestyper som stöds: | DDR3-SDRAM, DDR3L-SDRAM |
| Moderkort chipset familj: | Intel |
| Moderkorts formfaktor: | ATX |
| Antal minnesplatser: | 4 |
| Minnesklockhastigheter som stöds: | 1333,1600,1866 MHz |
| BIOS-typ: | UEFI AMI |
| BIOS-minnesstorlek: | 32 Mbit |
| ACPI-version: | 5.0 |
| COM-anslutningar: | 1 |
| Anslutning för CPU-kylare: | Ja |
| ATX-strömkontakt (24-stift): | Ja |
| Frontpanelkontakt: | Ja |
| USB 2.0-anslutningar: | 2 |
| Anslutning för ljudpanel på framsidan: | Ja |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) anslutningar: | 1 |
| TPM-kontakt: | Ja |
| S/PDIF uitgang: | Ja |
| Rensa CMOS-bygel: | Ja |
| Anslutningar för EATX nätaggregat: | 1 |
| Antal M.2 (M) platser: | 1 |
| 12V strömkontakt: | Ja |
| Thunderbolt-headers: | 1 |
| Seriella porthuvuden: | 1 |
| Antal SATA Express-kontakter: | 1 |
| Parallellkontakt: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Windows-operativsystem som stöds: | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 8 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 60 ° C |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| Minimibelysning: | 0.5 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | HTTP, FTP, TCP/IP, UDP, ICMP, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, PPPoE, UPnP, RTP, RTSP, RTCP |
| DC-utgång volt: | +5V |
| PTZ-styrning: | Nej |
| Synfältsvinkel (FOV): | 60 ° |
| Strömlysdiod: | Ja |
| Minimikrav, RAM: | 128 MB |
| Minimikrav, processor: | Pentium III 350MHz |
| DC utgående ström: | 2.5 A |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP312W ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026