Trendnet TV-IP341PI Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP341PI
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP341PI (58 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 35 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP341PI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/58

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP341PI |
| Vikt: | 745 g |
| Höjd: | 100 mm |
| Mobila operativsystem som stöds: | Android, iOS |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264 |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 140 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Infraröd våglängd: | 850 nm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 5.5 W |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 4 x |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 704 x 480,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Antal användare: | 21 användare (er) |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| BNC utgångsportar: | 1 |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Antal språk: | 5 |
| Lutningsvinkel: | 0 - 75 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Monteringssats: | Ja |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Windows-operativsystem som stöds: | Ja |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 60 ° C |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | DEU, ENG, ESP, FRE, POR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, HTTPS, SNMP |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.8 - 12 mm |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, MPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Brightness, Contrast, Sharpness |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, UDP, TCP / IP, ONVIF, SPIA, DHCP, NTP, DDNS, SMTP, FTP, LLTD, SNMP v1-v3, QoS / DSCP, IEEE 802.1X, NFS, SMB / CIFS, Bonjour, HTTP, HTTPS, PPPoE, UPnP, RTSP, RTP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Harmonized System (HS)-kod: | 85258900 |
| Högsta minneskortskapacitet: | 64 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Justering av fokus: | 1.4 |
| DC utgående ström: | 1 A |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 113 ° |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 355 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Infoga text i bilden: | Ja |
| Tour inspelning: | Ja |
| Infoga tidsmarkering i bilden: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP341PI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026