Trendnet TV-IP314PI Bruksanvisning
Trendnet övervakningskamera TV-IP314PI
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TV-IP314PI (56 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TV-IP314PI eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TV-IP314PI |
| Vikt: | 362 g |
| Bredd: | 55 mm |
| Djup: | 80 mm |
| Höjd: | 55 mm |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 2688 x 1520 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 5 W |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 32 användare (er) |
| Kompatibla operativsystem: | Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP, Windows Server 2003, 2008, 2012 |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| Kompatibilitet: | Internet Explorer® 9.0 or higher, Firefox® 13.0 or higher, Safari® 4.0 or higher |
| Produktens färg: | Vit |
| Slutartid: | 1/3 – 1/100000 s |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Temperatur vid drift: | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.01 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Bildkvalitetsinställningar: | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, UDP, TCP, ICMP, ONVIF Profile S and Profile G, PSIA, DHCP, NTP, DNS, DDNS, SMTP, FTP, SNMP (v1, v2c, v3), NFS, SMB/CIFS, HTTP, HTTPS, PPPoE, UPnP, Bonjour, RTSP, RTP, RTCP, SSL |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| DC utgående ström: | 1 A |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 83 ° |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 45 ° |
| Infoga tidsmarkering i bilden: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 98 ° |
| CD med drivrutiner: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TV-IP314PI ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Trendnet Manualer
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026