Asus ROG Swift PG43UQ Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Asus ROG Swift PG43UQ (37 sidor) i kategorin Övervaka. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Asus ROG Swift PG43UQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/37

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Asus |
| Kategori: | Övervaka |
| Modell: | ROG Swift PG43UQ |
| Färg på produkten: | Violet, White |
| Höjd: | 722 mm |
| Förpackningens bredd: | 1069 mm |
| Snäll: | Verticaal |
| På / Av knapp: | Ja |
| Skärm diagonal: | 43 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Pekskärm: | Nej |
| Skärmform: | Platt |
| Antal färger: | 1,073 miljarder färger |
| Antal HDMI-portar: | 2 |
| DVI-port: | Nej |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| HDCP: | Ja |
| HDR-stöd: | Ja |
| HDMI: | Ja |
| HDMI-version: | 2.0 |
| Inbyggd kamera: | Nej |
| AMD FreeSync: | Nej |
| NVIDIA G-SYNC: | Ja |
| Typ av bakgrundsbelysning: | LED |
| Inbyggd USB-hubb: | Ja |
| DisplayPort-version: | 1.4 |
| Lutningsvinkel: | -5 - 10 ° |
| Produktens färg: | Svart |
| HD-typ: | 4K Ultra HD |
| Betraktningsvinkel (horisontell): | 178 ° |
| Lutningsjustering: | Ja |
| Hörlursutgång: | Ja |
| Antal displayportar: | 2 |
| USB-hubbversion: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Bredd (utan stativ): | 974.58 mm |
| Höjd (utan stativ): | 570.62 mm |
| Vikt (utan stativ): | 15300 g |
| Bredd (med stativ): | 974.58 mm |
| Djup (med stativ): | 242.19 mm |
| Höjd (med stativ): | 631.31 mm |
| Skärmtyp: | LED |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| VESA-fäste: | Ja |
| Låddjup: | 295 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 22800 g |
| Uteffekt (RMS): | 20 W |
| Djup (utan stativ): | 74.6 mm |
| Paneltyp: | VA |
| Strömförbrukning (vanlig): | 48 W |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| 3D kompatibilitet: | Nej |
| Kabel inkluderad: | AC, Audio (3.5mm), DisplayPort, HDMI, USB |
| OSD-språk: | CHI (SIMPL), CHI (TR), CRO, CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, HUN, IND, ITA, JPN, KOR, PER, POL, POR, RUM, RUS, THA, TUR |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | - W |
| Kontrastförhållande (medel): | 4000:1 |
| Native bildförhållande: | 16:9 |
| Max uppdateringsfrekvens: | 144 hz |
| Produktvikt (oz): | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning: | Kensington |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Positionering på marknaden: | Spela |
| Svarstid (medel): | 1 ms |
| Ljusstyrka (normal): | 750 cd/m² |
| Synfältsvinkel (vertikal): | 178 ° |
| Inbyggd TV mottagare: | Nej |
| Gränsssnitt för panelmontering: | 100 x 100 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens: | 30 - 330 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens: | 30 - 144 hz |
| Antal talare: | 2 |
| Skärmgränssnitt (OSD): | Ja |
| Antal OSD språk: | 21 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge: | 0.5 W |
| Antal USB typ A-portar nedströms: | 2 |
| Bildpunktavstånd: | 0.2451 x 0.2451 mm |
| Ljudanslutning: | Ja |
| Bildstorlek horisontalt: | 941.184 mm |
| Bildstorlek vertikalt: | 529.416 mm |
| Höjdjustering: | Nej |
| sRGB-täckning (typisk): | 125 % |
| Ljusstyrka (max): | 1000 cd/m² |
| Flimmerfriteknik: | Ja |
| Låg blåljus-teknik: | Ja |
| Antal portar uppströms: | 1 |
| Skärmytskikt: | Mätt |
| Typ av USB-port uppströms: | USB Typ B |
| DCI-P3-täckning: | 90 % |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Asus ROG Swift PG43UQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Övervaka Asus Manualer
8 April 2025
12 Mars 2025
5 Mars 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
27 Februari 2025
29 Januari 2025
Övervaka Manualer
Nyaste Övervaka Manualer
9 April 2025
9 April 2025
8 April 2025
7 April 2025
5 April 2025
5 April 2025
4 April 2025
4 April 2025
2 April 2025
2 April 2025