Hisense HV523E15UK Bruksanvisning
Hisense Diskmaskin HV523E15UK
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense HV523E15UK (8 sidor) i kategorin Diskmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hisense HV523E15UK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/8

PART Ⅰ: Generic Version
Please read this manual carefully before using the dishwasher.
Keep this manual for future reference.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | HV523E15UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 32000 g |
| Bredd: | 448 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 815 mm |
| Torksystem: | Restvärme |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 495 mm |
| Integrerad timer: | Ja |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 7 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 76 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| LED-bakgrundsbelysning: | Nej |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Självrengörande filter: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 5 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.76 kWh |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 60 ° C |
| Antal korgar: | 3 korgar |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Energisparläge: | Ja |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Touch |
| Låddjup: | 645 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 37500 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ G |
| Klar-indikator: | Ja |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | E |
| Typ av bestickfack: | Korg |
| AquaSensor-funktion: | Nej |
| Apparatens placering: | Helt integrerad |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 47 dB |
| Dörr färg: | Rostfritt stål |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 9 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 2100 W |
| Inbyggd lampa: | Nej |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.49 W |
| Periodlängd: | 235 min |
| Längd på anslutningsslang: | 1.5 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.6 m |
| Antal kuvert: | 10 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | 90min 60°C, Eco 45°C, Glass/delicate, Intensive 65°C, Quick 29min, Soak, Universal 55°C |
| Halv-belastning: | Ja |
| Kontrollpanelens färg: | Svart |
| Salt-indikator: | Ja |
| Produkter per A-låda: | Ja |
| Produktens storlek: | Slimline (45 cm) |
| Högsta temperatur för varmvattentillflödet: | 60 ° C |
| Automatprogram: | Ja |
| Automatisk öppning av dörr: | Nej |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 0.49 W |
| Indikatorljus för golv: | Nej |
| SelfDry-funktion: | Ja |
| Antal sprayzoner: | 5 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense HV523E15UK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Diskmaskin Hisense Manualer
11 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
31 Augusti 2025
28 Augusti 2025
19 Augusti 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026