Hisense WDQR1014EVAJM Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WDQR1014EVAJM
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WDQR1014EVAJM (29 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hisense WDQR1014EVAJM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/29

; A
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDQR1014EVAJM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 70000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 72 dB |
| Ursprungsland: | Kina |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Cold, Cotton, Eco, Wool, Mix, Quick, Steam, Synthetics, Spin/drain |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | B |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | E |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 60 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 370 kWh |
| Bluetooth Low Energy (BLE): | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 10 kg |
| Behållare för flytande tvättmedel: | Ja |
| Torkprogram: | Eco, Cotton, Synthetics |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 660 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 75000 g |
| trumrengöring: | Ja |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 60 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Låsning: | Ja |
| Material, trumma: | Plast/rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 88 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 370 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 40 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Skrynkelreducering: | Nej |
| Halv-belastning: | Ja |
| Innerbelysning: | Nej |
| Lucköppningens diameter: | 340 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WDQR1014EVAJM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026