Hisense WFGE80141VM Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WFGE80141VM
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WFGE80141VM (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hisense WFGE80141VM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

English
USER’S OPERATION MANUAL
Before operating this unit, please read this manual
thoroughly, and retain for future reference.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WFGE80141VM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 68600 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 53 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 200 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 54 kWh |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Cotton, Easy care, Eco, Wool, Mix, Quick, Sport |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 627 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 70400 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | B |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 54 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 20 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 39 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Innerbelysning: | Nej |
| Av- och på-knapp: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WFGE80141VM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026