Hisense WDQA1014EVJM Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WDQA1014EVJM
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WDQA1014EVJM (28 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hisense WDQA1014EVJM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

English
USER’S OPERATION MANUAL
Before operating this unit, please read this manual
thoroughly, and retain for future reference
WDQY8014*
WDQY8014EVJM*
WDQA8014EVJM*
WDQY9014EVJM*
WDQY901418VJM*
WDQA9014EVJM*
WDQY1014EVJM*
WDQA1014EVJM*
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDQA1014EVJM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 70000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Antal program: | 15 |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Antal torkprogram: | 2 |
| Förpackningens bredd: | 660 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 72 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 72 dB |
| Antal tvättprogram: | 13 |
| Ursprungsland: | Kina |
| Doseringsassistent: | Nej |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | A |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 51 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 308 kWh |
| Energisparläge: | Ja |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 10 kg |
| Normalt tvättprogram: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 670 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 73600 g |
| Tvättklass: | A |
| Displaytyp: | 1 |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 12 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 46 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 89 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 308 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 46 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Skrynkelreducering: | Nej |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 140 ° |
| Innerbelysning: | Ja |
| Tulltaxa, kod för Storbritannien: | 8450119000 |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Djup med stängd lucka: | 610 mm |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WDQA1014EVJM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026