Hisense WFGE90141VM Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WFGE90141VM
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WFGE90141VM (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hisense WFGE90141VM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

English
USER’S OPERATION MANUAL
Before operating this unit, please read this manual
thoroughly, and retain for future reference.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WFGE90141VM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 74700 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Motor: | Digital växelriktare |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 54 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | - kWh |
| Justerbara fötter: | Nej |
| Ursprungsland: | Slovenien |
| Tvättprogram: | Cotton, Delicate/silk, Mix, Pre-wash, Quick, Spin/drain, Steam, Wool |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Dörrdiameter: | 340 mm |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 690 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 76200 g |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | B |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 54 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Ström: | 14 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 64 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 214 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.3 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 185 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.3 W |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
| Av- och på-knapp: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WFGE90141VM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026