McIntosh MC275 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC275 (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC275 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MC275
Tube Power Amplier
Owner’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC275 |
| Vikt: | 30500 g |
| Bredd: | 419.1 mm |
| Djup: | 304.8 mm |
| Höjd: | 209.6 mm |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.50 % |
| Toppeffekt per kanal: | 75 W |
| RMS uteffekt per kanal (4 Ohm): | 150 W |
| RMS uteffekt per kanal (8 Ohm): | 150 W |
| Utgångsimpedans: | 16 Ω |
| RMS uteffekt per kanal (2 Ohm): | 150 W |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Vikt inkl. förpackning: | 34100 g |
| AC-inspänning: | 120 V |
| Frekvensområde: | 10 - 70000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Antal ljudutgångar vänster/höger: | 6 |
| Högtalare anslutning typ: | Skruvterminal |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Högsta strömstyrka: | 3.6 A |
| Ändamål: | Uppträdande/scen |
| Ljudingång (vänster och höger): | 2 |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 100 dB |
| Dämpfaktor: | 20 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC275 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026