McIntosh MC303 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC303 (20 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 34 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC303 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MC303
Owner’s Manual
Power Amplifier
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC303 |
| Vikt: | 70300 g |
| Bredd: | 450.9 mm |
| Djup: | 558.8 mm |
| Höjd: | 314.3 mm |
| Ljudutgångskanaler: | 3.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Toppeffekt per kanal: | 300 W |
| Utgångsimpedans: | 8 Ω |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Uteffekt (RMS): | 900 W |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Högtalare anslutning typ: | Skruvterminal |
| Ändamål: | Uppträdande/scen |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 112 dB |
| Dämpfaktor: | 40 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC303 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026