Severin KA 4192 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Severin KA 4192 (72 sidor) i kategorin kaffebryggare. Denna manual har varit användbar för 13 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
72
Nedladdningar
1.405
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | kaffebryggare |
| Modell: | KA 4192 |
| Produkttyp: | Droppande kaffebryggare |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 140 mm |
| Djup: | 25 mm |
| Höjd: | 140 mm |
| Sladdlängd: | 0.3 m |
| Snäll: | Ventilator |
| Ljudnivå (hög hastighet: | 24 dB |
| Antal hastigheter: | 1 |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Nätförsörjning: | 1.2 W |
| Material: | Metal, Plastic, Silicone |
| Maximalt luftflöde: | 43 cfm |
| Inbyggd kvarn: | Nej |
| Färg på belysningen: | Multi |
| Klockfunktion: | Ja |
| Spännande: | 5 - 13.8 V |
| Rotationshastighet (max): | 1100 RPM |
| Kaffefilter: | Ja |
| Antal lysdioder: | 18 |
| Belysning LED: | Ja |
| Lämplig plats: | Computer behuizing |
| Ventilator diameter: | 140 mm |
| Nominell nätspänning: | 0.3 A |
| Antal fläktblad: | 7 |
| Maximalt lufttryck: | 1 mmH2O |
| Typ av lager: | Vloeistof dynamisch lager (FDB) |
| Fläktkontakt: | 3-pin |
| Vikt av: | 197 g |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Effekt: | 1000 W |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Apparatens placering: | Bänkdiskmaskin |
| På / av-knapp: | Ja |
| Kaffe ingångstyp: | Malat kaffe |
| Koppkapacitet: | 10 koppar |
| Antal pipar: | 1 |
| Upplyst strömbrytare: | Ja |
| Espresso-tillagning: | Nej |
| Kaffe-tillagning: | Ja |
| Typ av kaffebryggare: | Halvautomatisk |
| Behållare för bryggt kaffe: | Kanna |
| Vattennivå indikator: | Ja |
| Multidryck: | Nej |
| Kokplatta: | Ja |
| Löstagbar filterhållare: | Ja |
kaffebryggare Severin Manualer
13 Oktober 2024
12 Oktober 2024
23 September 2024
22 September 2024
21 September 2024
kaffebryggare Manualer
Nyaste kaffebryggare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026