Severin TO 2071 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin TO 2071 (88 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Severin TO 2071 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/88

Toastofen 4
Rotisserie toast oven 11
Mini four rôtissoire 17
Roosterspit/oven 24
Mini Horno Tostador-Asador 31
Fornetto con girarrosto 38
Toastovn med roterende grillspyd 45
Grillugn med roterande spett 51
Grilliuuni 57
Forno de churrasco rotativo 63
Piekarnik z opiekaczem i rożnem 70
Φουρνάκι με ψησταριά 77
DEGebrauchsanweisung
GBInstructions for use
FRMode d’emploi
NLGebruiksaanwijzing
ESInstrucciones de uso
ITManuale d’uso
DKBrugsanvisning
SEBruksanvisning
FIKäyttöohje
PT Manual de instruções
PLInstrukcja obsługi
GROδηγίες χρήσεως
ART.-NO. TO 2071
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | TO 2071 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 460 mm |
| Djup: | 295 mm |
| Höjd: | 390 mm |
| Grill: | Ja |
| Förpackningens bredd: | 540 mm |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Rotisserie: | Ja |
| Justerbar termostat: | 100 - 230 ° C |
| Smulbricka: | Ja |
| Bakfunktion: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Kabellängd: | 1 m |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 440 mm |
| Ugnens nettokapacitet: | 20 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Ugnström: | 1380 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| 99-minuterstimer: | 120 min |
| Borttagbart smulmagasin: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Maximal pizza diameter: | 28 cm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin TO 2071 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Severin Manualer
22 September 2024
6 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
27 Augusti 2024
25 Augusti 2024
24 Augusti 2024
24 Augusti 2024
24 Augusti 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026