Smeg KI90XE Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg KI90XE (153 sidor) i kategorin Fläktkåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Smeg KI90XE eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | Fläktkåpa |
| Modell: | KI90XE |
| Vikt: | 27100 g |
| Bredd: | 900 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 880 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 63 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 1140 mm |
| Motoreffekt: | 275 W |
| Belysningsstyrka: | 390 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 49 dB |
| Antal lampor: | 4 lampor |
| Antal filter: | 3 styck |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Ursprungsland: | Italien |
| Modell: | Inbyggd |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Låddjup: | 740 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 36400 g |
| Tryck (Pa): | 451 |
| Fettfilter typ: | Aluminium |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ljudnivå Lc IEC: | 63 dB |
| Lampor: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 279 W |
| Typ av fläkt: | Bedrivs |
| Maximal flödeskapacitet: | 820 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Energiklass, flödesdynamik: | B |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | C |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 63 dB |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 650 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 750 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 71 dB |
| Kemikalieskatt (Sverige): | Nej |
| Ljudnivå (medelhög hastighet): | 59 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg KI90XE ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Fläktkåpa Smeg Manualer
9 April 2025
2 April 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
30 Mars 2025
1 Februari 2025
28 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
4 Januari 2025
Fläktkåpa Manualer
Nyaste Fläktkåpa Manualer
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025
9 April 2025