Smeg WDN064SLDUK Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WDN064SLDUK
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WDN064SLDUK (48 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg WDN064SLDUK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

282053085821 3_EN/ 7-0 -2 .( 1:)0 08
WDN064SLDUK
Document Number :
Washer-Dryer
User Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDN064SLDUK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 81000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Antal torkprogram: | 6 |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | B |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Cotton, Eco, Mix, Quick 14min, Rinse, Synthetics, Wool |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | C |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 68 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 306 kWh |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 10 kg |
| Torkprogram: | Cotton, Express Wash&Dry, Wash&Dry |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 655 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 82700 g |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 63 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.3 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 63 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 4.76 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 52 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Innerbelysning: | Nej |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WDN064SLDUK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026