Smeg WNP84SEAIN Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WNP84SEAIN
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WNP84SEAIN (40 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg WNP84SEAIN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

28205310212 02 3137_EN/ 5--2 .(:0)
WNP84SEAIN
Document Number :
Washing Machine
User’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WNP84SEAIN |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 75000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 580 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Motor: | Borstlös |
| Sladdlängd: | 1.4 m |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Cykeltid (max): | 218 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 47 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Tvättprogram: | Cotton, Cottons 40°C, Cottons 60°C, Eco, Hand/wool, Hygiene/anti-allergy, Intensive/outdoor, Mix, Pre-wash, Quick 14min, Shorter Wash, Synthetics |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Dörrdiameter: | 340 mm |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Fälgfärg: | Svart |
| Anpassat program: | Ja |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 76000 g |
| Intrastat-kod: | 84501190 |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 55 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 14 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 43 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Porttyp: | Härdat glas |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 160 ° |
| Innerbelysning: | Nej |
| Ingen sköljning: | Ja |
| Auto diagnostik: | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 84501190 |
| Luckhandtagets färg: | Svart |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Sensor programval: | Ja |
| Miljövänlig rengöring av trumman: | Ja |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
| Automatisk låsning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WNP84SEAIN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026