Smeg WNP04SEAIN Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WNP04SEAIN
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WNP04SEAIN (40 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Smeg WNP04SEAIN eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

2820531003 109 18_EN/ -5-2 .( 2 25: )
WNP04SEAIN
Document Number :
Washing Machine
User’s Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WNP04SEAIN |
| Färg på produkten: | Black, Grey, White |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 78000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 580 mm |
| Höjd: | 840 mm |
| Motor: | Borstlös |
| Sladdlängd: | 1.4 m |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Maximal viktbelastning: | 12 kg |
| Rekommenderad ålder (max): | 1.5 jaar |
| Rekommenderad ålder (min): | 0.5 jaar |
| Självrengörande: | Nej |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 238 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 51 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Turkiet |
| Doseringsassistent: | Nej |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Cotton, Eco 40-60°C, Hygiene+, Mix, Outdoor, Quick 14min, Rinse, Rinse & spin, Spin/drain, Stain care, Synthetics, Wool |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Antal justerbara fötter: | 4 |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Användarvänlig: | Ja |
| Displaybelysning: | Ja |
| Dörrdiameter: | 340 mm |
| Automatiskt doseringssystem: | Nej |
| Färgning: | Patroon |
| Nominell kapacitet: | 10 kg |
| Typ produkt: | Baby-/kinderstoel |
| TurboWash: | Nej |
| Behållare för flytande tvättmedel: | Ja |
| Målpublik: | Jongen/meisje |
| Fälgfärg: | Krom |
| Tvättpåse ingår: | Nej |
| Typ av stol: | Gecapitonneerde zitting |
| Garantiperiod: | 2 År |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 600 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 79000 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ F |
| Intrastat-kod: | 84501190 |
| Menyspråk: | DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, ITA, NOR, POL, POR |
| AC-inspänning: | 230 V |
| Energiklass: | A |
| Belysningsfärg: | Vit |
| Röstkommandon: | Nej |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 65 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 48 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Självjusterande vattennivå: | Ja |
| Professionell installation krävs: | Nej |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Bluetooth: | Nej |
| Harmonized System (HS)-kod: | 845011 |
| Smartphone fjärrsupport: | Nej |
| Staplingsbar: | Ja |
| Ansluten effekt: | 2200 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Lägre inbyggd kapacitet (topless): | Nej |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 160 ° |
| Innerbelysning: | Nej |
| Antal produkter per innerförpackning: | 1 styck |
| Ingen sköljning: | Ja |
| Auto diagnostik: | Ja |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC): | 84501190 |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Luckhandtagets färg: | Svart |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Djup med stängd lucka: | 580 mm |
| Löstagbar överdel: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Fläckborttagningsfunktion: | Ja |
| Indikering för felmeddelanden: | Ja |
| Verktyg som krävs: | Standardverktygslåda |
| Cykeltid (snabbt tvättprogram, liten last): | 14 min |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
| Uppskjuten start (min): | 1 h |
| Energiförbrukning (avstängd): | 0.5 kWh |
| Vattenförsörjning saknar indikator: | Ja |
| Automatisk låsning: | Ja |
| Innerförpackningar per ytterförpackning: | 1 styck |
| Felindikator för elektrisk komponent: | Ja |
| Funktion för diskmedelspulver: | Ja |
| Produktspråk: | DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, ITA, NOR, POL, POR, SWE |
| Bakre fötter justerbara framifrån: | Nej |
| Modell år: | 2023 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WNP04SEAIN ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026