Trendnet TL2-E284 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Trendnet TL2-E284 (293 sidor) i kategorin brytare. Guiden har ansetts hjälpsam av 35 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Trendnet TL2-E284 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/293

Produktspecifikationer
| Varumärke: | Trendnet |
| Kategori: | brytare |
| Modell: | TL2-E284 |
| Vikt: | 2000 g |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Certifiering: | CE, FCC |
| MAC-adressfiltrering: | Ja |
| Konsolport: | RS-232 |
| Spänning: | 100 - 240 V |
| Portspegling: | Ja |
| Full duplex: | Ja |
| Antal Combo SFP-portar: | 2 |
| Produktens färg: | Svart |
| Ingångsfrekvens: | 50/60 hz |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Nej |
| Strömförbrukning (vanlig): | 16.8 W |
| Produktstorlek (BxDxH): | 440 x 140 x 44 mm |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -10 - 70 ° C |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, SSH |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1p, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| IGMP-snooping: | Ja |
| SSH / SSL-stöd: | Ja |
| Åtkomstkontrollista (ACL): | Ja |
| Multicast-stöd: | Ja |
| Adresstabellstorlek: | 8000 poster |
| Switch kapacitet: | 12.8 Gbit/s |
| Broadcast Storm-kontroll: | Ja |
| STP (Spanning Tree Protocol): | Ja |
| 10G stöd: | Nej |
| Flödeskontroll: | Ja |
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar: | 24 |
| Staplingsbar: | Nej |
| Switch typ: | hanterad |
| Switch-lager: | L2 |
| Lagra-och-vidarebefordra: | Ja |
| Länkaggregering: | Ja |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar: | 4 |
| Fiberoptiska kontakten: | LC |
| Fiber Ethernet-kablar teknik: | 1000BASE‑LX, 1000BASE‑SX |
| Maximal överföringshastighet: | 1 Gbit/s |
| Tillgängliga dataöverföringshastigheter: | 10/100/1000 Mbps |
| Koppar Ethernet-kablar teknik: | 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T |
| Överföringsavstånd (max): | 0.1 km |
| Anslutning LEDs: | Ja |
| SFP/SFP+ ports quantity: | 2 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Trendnet TL2-E284 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
brytare Trendnet Manualer
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
8 September 2025
brytare Manualer
Nyaste brytare Manualer
27 Mars 2026
26 Mars 2026
26 Mars 2026
24 Mars 2026
24 Mars 2026
23 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
22 Mars 2026
21 Mars 2026