Miele KFN 14943 SD ed/cs-1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KFN 14943 SD ed/cs-1 (72 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Miele KFN 14943 SD ed/cs-1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

Bruks-ochmonteringsanvisning
Kyl/frys-kombination
medNoFrost
ochDynaCool
KFN14842SDed/cs-1
KFN14943SDed/cs-1
Bruksanvisningenskaovillkorligen
läsasinnankyl/frys-kombinationen
installerasochtasibruk.
Därmedundvikerdupersonskador
ochskadorpåkyl/frys-kombinationen.
M.-Nr.09436910
sv-SE
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KFN 14943 SD ed/cs-1 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 109000 g |
| Bredd: | 750 mm |
| Djup: | 630 mm |
| Höjd: | 2020 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 289 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.791 kWh/24h |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 14 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Luftfilter: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 30 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 5 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 453 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 5 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 115 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 338 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KFN 14943 SD ed/cs-1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026