Severin TO 2070 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Severin TO 2070 (80 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Severin TO 2070 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/80

Back- und Toastofen 4
Toast and baking oven 10
Four à pâtisserie et gril 16
Grill/bakoven 22
Mini Horno de Cocción y Tostador 28
Fornetto per cottura e tostatura 34
Toast- og bageovn 40
Miniugn 46
Leivinuuni 52
Forno de tostar e assar 57
Piekarnik-toster 63
Φουρνάκι 70
DEGebrauchsanweisung
GBInstructions for use
FRMode d’emploi
NLGebruiksaanwijzing
ESInstrucciones de uso
ITManuale d’uso
DKBrugsanvisning
SEBruksanvisning
FIKäyttöohje
PTManual de instruções
PLInstrukcja obsługi
GROδηγίες χρήσεως
ART.-NO. TO 2070
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Severin |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | TO 2070 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Timer: | Ja |
| Bredd: | 460 mm |
| Djup: | 390 mm |
| Höjd: | 300 mm |
| Grill: | Nej |
| Förpackningens bredd: | 540 mm |
| Konvektionsmatlagning: | Nej |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Justerbar termostat: | 100 - 230 ° C |
| Smulbricka: | Ja |
| Bakfunktion: | Ja |
| Bakplåt: | Ja |
| Kabellängd: | 1 m |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| bruksanvisning: | Ja |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 398 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 8965 g |
| Ugnens nettokapacitet: | 20 l |
| Dörrmaterial: | Glas |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Strömkabel ingår: | Ja |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Ugnström: | 1380 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| 99-minuterstimer: | 120 min |
| Borttagbart smulmagasin: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Klar larm: | Ja |
| Nedre uppvärmning + Konvektion (enkelt läge): | Nej |
| Maximal pizza diameter: | 28 cm |
| Över- och undervärme + varmluft (enkelt läge): | Nej |
| Över- och undervärme + grill + varmluft (enkelt läge): | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Severin TO 2070 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Severin Manualer
22 September 2024
6 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
1 September 2024
27 Augusti 2024
25 Augusti 2024
24 Augusti 2024
24 Augusti 2024
24 Augusti 2024
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026