Miele KFN 29233 D bb Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Miele KFN 29233 D bb (104 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 51 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Miele KFN 29233 D bb eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/104

Operating and installation
instructions
Fridge-freezer
To avoid the risk of accidents or damage to the appliance it is essen-
tial to read these instructions before it is installed and used for the
first time.
en - GB, IE, ZAM.-Nr. 10 360 950
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Miele |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | KFN 29233 D bb |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 94300 g |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 2010 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 174 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.474 kWh/24h |
| Sladdlängd: | 2.2 m |
| Förpackningens bredd: | 615 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Fryskapacitet: | 16 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Kylsystem: | Ventilerad |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Låddjup: | 751 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 99000 g |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 24 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | D |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 361 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Nej |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 101 l |
| Fryskapacitet brutto: | 120 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 391 l |
| Kylkapacitet brutto: | 271 l |
| Kylkapacitet netto: | 260 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Miele KFN 29233 D bb ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Miele Manualer
2 Mars 2026
2 Mars 2026
2 Mars 2026
5 Februari 2026
4 Februari 2026
30 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
28 Januari 2026
27 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026