NGS WILD DUB Zero Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för NGS WILD DUB Zero (1 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 8 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om NGS WILD DUB Zero eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

USB AUDIO INPUT
OUTPUT
PEAK POWER
120W
LED LIGHTS
WIRELESS
BT
MICRO SD
CARD SLOT
KARAOKE
REMOTE CONTROLGUITAR INPUT
TROLLEYWHEELS
TWS
1+1
AUX INAUDIO OUTPUT
www.ngs.eu
DESCRIPTION
- Full Bluetooth-compatible DJ music system, 120W of power and excellent
sound quality.
- Thanks to its wheels it’s easy to transport and move around.
- Equipped with Micro SD, USB, AUX IN audio inputs and compatible with
True Wireless Stereo Bluetooth technology, which allows you to wirelessly
connect two sound devices of the WILDDUB family.
- It also has audio output, which lets you connect several devices in series via
cable.
- This system turns anywhere into a nightclub and is fabulous for parties.
MAIN CHARACTERISTICS
- 1 x 8” woofer speaker
- 2 x 3” tweeter speaker
- Output power: 120W
- Compatible with bluetooth
- TWS (True Wireless Stereo)
- USB / Micro SD / AUX inputs
- Audio output
- Microphone input
- Microphone included
- Guitar input
- LED screen
- LED lights
- RMS: 20W
- Li battery 11V/2.2A
- Working time: 7 hours*
- Input voltage: AC100V-240V 50/60Hz
- Frequency range: 20Hz - 20kHz
PACKAGE CONTENTS
- WILDDUB ZERO
- Remote control (batteries not included)
- Microphone
- AC charging cable
- Audio cable
- User’s manual
- 3 years warranty card
W
D
H
15
3
5
294 290 553 -
270 235 485 -
LOGISTIC DATA
Dimensions (mm)
and weight (g)
W D H
- Boxes per pallet:
- Boxes on base:
- Boxes in height:
- Package:
- Product:
WILDDUB ZERO
8” WOOFER TROLLEY SPEAKER
PVP: 139 €
GIFTBOX:8435430620108
* 3 hours at 100% volume
4.5 hours at 70% volume
7 hous at 50% volume
Produktspecifikationer
| Varumärke: | NGS |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | WILD DUB Zero |
| Produkttyp: | Bärbar stereohögtalare |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Vikt: | 280 g |
| Bredd: | 55 mm |
| Djup: | 35.5 mm |
| Höjd: | 173.5 mm |
| Förpackningens vikt: | 450 g |
| Förpackningens bredd: | 55 mm |
| Djuppackning: | 125 mm |
| Förpackningshöjd: | 210 mm |
| LED-indikatorer: | PoE, Power |
| AC-adapterfrekvens: | 50/60 Hz |
| AC-adapterns inspänning: | 100 - 240 V |
| Nuvarande: | 0.8 A |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 2 |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Certifiering: | RoHS Compliant, CE/FCC |
| Bärhandtag: | Ja |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 10,100,1000 Mbit/s |
| Uteffekt: | 30 W |
| Rekommenderad användning: | Universal |
| USB-anslutning: | Ja |
| Fjärrstyrd: | Ja |
| Ethernet-gränssnittstyp: | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth-räckvidd: | 10 m |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Produktdesign: | Tower |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 45 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 95 procent |
| Antal-produkter-ingår: | 1 stuk(s) |
| Batterityp: | Inbyggt batteri |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 85044090 |
| Ström via Ethernet (PoE): | - V |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Produktens färg: | Svart |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 290 mm |
| Antal per förpackning: | 1 styck |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Uteffekt (RMS): | 120 W |
| 3,5 mm kontakt: | Ja |
| Material, hölje: | Plast |
| Kabel inkluderad: | AUX, DC |
| Belysningsfärg: | Multi |
| Frekvensområde: | 20 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel & Trådlös |
| På / av-knapp: | Ja |
| Batterispänning: | 11 V |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Woofer diameter (imperial): | 8 " |
| Garantisedel: | Ja |
| Bluetooth: | Ja |
| Styrhjul: | Ja |
| Drifttid för batteri: | 7 h |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Antal talare: | 3 |
| Basnivåkontroll: | Ja |
| Aux-In: | Ja |
| LED-belysning: | Ja |
| Enkel parning: | Ja |
| Högtalarnas RMS-effekt: | 20 W |
| AC-adapter, inspänning: | 100 - 240 V |
| Disktanthögtalare diameter: | 3 " |
| AC-adapter, frekvens: | 50/60 hz |
| Säkerhetsark: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med NGS WILD DUB Zero ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare NGS Manualer
31 Januari 2026
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026