NGS Trance Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för NGS Trance (16 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om NGS Trance eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/16

ENGLISH · FRANÇAIS · ESPAÑOL · DEUTSCH
ITALIANO · PORTUGUÊS · POLSKI
TRANCE 2.1
2.1 MULTIMEDIA
SPEAKER SYSTEM
USER’S
MANUAL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | NGS |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | Trance |
| Färg på produkten: | Wit |
| Vikt: | 290 g |
| Laddningstid: | 3 uur |
| Blåtand: | Ja |
| Anslutningsteknik: | Draadloos |
| Frekvensband: | 2.4 GHz |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 1 |
| Certifiering: | FCC, CE, RoHS |
| Indikation på lågt batteri: | Ja |
| Bärmetod: | Hoofdband |
| Rekommenderad användning: | Universal |
| Typ av headset: | Stereofonisch |
| Impedans: | 50 Ohm |
| Placera högtalare hörlurar: | Supraaural |
| Hörlurars frekvensområde: | - Hz |
| Anslutningsområde: | 10 m |
| Standbytid: | 500 uur |
| Ljudutgångskanaler: | 2.1 kanaler |
| Taltid: | 12 uur |
| Mikrofonkänslighet: | 88 dB |
| Mått (B x D x H): | 216 x 241 x 91 mm |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.2 % |
| Subwoofertyp: | Aktiv subwoofer |
| Reseväska: | Ja |
| Mikrofonfrekvens: | - Hz |
| Drifttemperatur (TT): | 4.5 - 37 °C |
| Typ produkt: | Headset |
| Batteriteknik: | Lithium-Polymeer (LiPo) |
| Förstärkningsenhet ingår: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Uteffekt (RMS): | 50 W |
| Subwoofer RMS-effekt: | 30 W |
| Subwooferns högtalarelement, diameter (imperial): | 6.5 " |
| Strömkälla: | AC |
| Antal satellithögtalare: | 2 |
| Garantisedel: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 75 dB |
| Satellithögtalarens RMS-effekt: | 20 W |
| Impedans för satellit-högtalare: | 4 Ω |
| Subwooferimpedans: | 6 Ω |
| Satellithögtalarens mellandrivenhet, diameter: | 3 " |
| Frekvensområde för satellithögtalare: | 50 - 18000 hz |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med NGS Trance ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare NGS Manualer
31 Januari 2026
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026