Smeg LB1T60ES Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LB1T60ES
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LB1T60ES (32 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Smeg LB1T60ES eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

Washing Machine / User ManualEN
LB1T60ES
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LB1T60ES |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 497 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 58 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Cykeltid (max): | 200 min |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 65 kWh |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Cold, Cotton, Eco, Hand, Wool, Jeans/denim, Mix, Quick, Sport, Rinse & spin, Spin/drain |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 400 RPM |
| Dörrdiameter: | 300 mm |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | D |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 44 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Fördröjd start: | 23 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.81 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Ansluten effekt: | 2100 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Högsta tvättemperatur: | 90 ° C |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LB1T60ES ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026