Smeg LSTA147 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin LSTA147
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg LSTA147 (34 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 36 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Smeg LSTA147 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

WASDROGER
MÁQUINA DE LAVAR E SECAR ROUPA
KOMBINERAD TVÄTTMASKIN & TORKTUMLARE
СТИРАЛЬНОСУШИЛЬНАЯ МАШИНА-
KOMBIMASKINE
PRALKO-SUSZARKA
GEBRUIKSAANWIJZING
NL
MANUAL DE INSTRUÇÕES
PT
BRUKSANVISNING
SV
РУКОВОДСТВО ПО ЭКСПЛУАТАЦИИ
RU
VEJLEDNING
DK
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | LSTA147 |
| Färg på produkten: | Aluminium |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 790 mm |
| Djup: | 500 mm |
| Höjd: | 195 mm |
| Antal torkprogram: | 2 |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | B |
| Användarmanual: | Ja |
| Installationsfackets bredd: | 770 mm |
| Installationsfack djup: | 480 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Självrengörande: | Ja |
| Ljudnivå (torkning): | 58 dB |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Easy care, Eco, Wool, Intensive/outdoor, Mix, Night, Quick, Sport, Synthetics, Delicate/silk |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 7 kg |
| Torkprogram: | Delikat / siden |
| Typ av handfat: | Onderbouwspoelbak |
| Forma handfat: | Rechthoekig |
| Antal handfat: | 1 kommen |
| Form första diskbänken: | Rechthoekig |
| Första skålens mått (BxL): | 720 x 384 mm |
| Först kommer djupet: | 195 mm |
| Kraangat: | Nee |
| Disken: | Nee |
| Kran ingår: | Nee |
| Diskbänksstorlek: | 3 " |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 9800 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Installationsfack, bredd: | 600 mm |
| Installationsfack, djup: | 584 mm |
| Installationsfack, höjd: | 820 mm |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.3 kWh |
| Ansluten effekt: | 2000 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 260 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 89 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 5.6 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 49 l |
| Tork-kapacitet: | 4 kg |
| Extrasköljning: | Ja |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 390 min |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 1120 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 17800 l |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 110 ° |
| Lucköppningens diameter: | 300 mm |
| Non-stop tvätt & torrt: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg LSTA147 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026