Smeg WMFABNE1 Bruksanvisning
Smeg tvättmaskin WMFABNE1
Läs gratis den bruksanvisning för Smeg WMFABNE1 (28 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 9 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Smeg WMFABNE1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

WASHING MACHINE
INSTRUCTION MANUAL
EN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Smeg |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WMFABNE1 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 4000 g |
| Bredd: | 285 mm |
| Djup: | 442 mm |
| Höjd: | 44 mm |
| Förpackningens vikt: | 4800 g |
| Förpackningens bredd: | 395 mm |
| Djuppackning: | 90 mm |
| Förpackningshöjd: | 530 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Självrengörande: | Ja |
| Processormodel: | Realtek RTL8382L |
| Vormfaktor: | 1U |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Medföljande kablar: | AC |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Ursprungsland: | China |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Hand/wool, Jeans/denim, Mix, Night, Quick |
| Certifiering: | CE, RoHS |
| Typ processor: | Ja |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.1ab, IEEE 802.1af, IEEE 802.3, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 90 °C |
| Rackmontering: | Ja |
| Flashminne: | 4 MB |
| VLAN=support: | Ja |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Stapelbar: | Ja |
| Växlingskapacitet: | - Gbit/s |
| MAC-ställbar: | 8000 entries |
| 10G-stöd: | Nee |
| Växlingstyp: | Unmanaged |
| Antal grundläggande switchande RJ-45 Ethernet-portar: | 20 |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar) portar: | 2 |
| Antal snabba Ethernet-portar (koppar).: | 16 |
| Typ grundläggande switchande RJ-45 Ethernet-portar: | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Paketbuffertminne: | 29.8 MB |
| Värmeavledning: | 86.435 BTU/h |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Drifttemperatur (TT): | -10 - 85 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 90 procent |
| Harmoniserad systemkod (HS): | 85176990 |
| Pall nettobredd: | 1200 mm |
| Pall nätdjup: | 800 mm |
| Pallnätshöjd: | 1404 mm |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget: | 270 W |
| Antal SFP-moduler installerade: | 2 |
| Antal Power over Ethernet-portar (PoE).: | 16 |
| MTBF (PoE): | 250000 uur |
| Rackmonteringspaket: | Ja |
| Spänningsskydd: | Ja |
| Ström per port Power over Ethernet (PoE): | 15.4 W |
| Sändningsavstånd (max): | 0.25 km |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Överspänningsskydd i spänning: | 6 kV |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10340 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Svart |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 47 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 2 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 222 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Smeg WMFABNE1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Smeg Manualer
11 Oktober 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
6 Juni 2025
1 April 2025
10 Mars 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026