NGS GSX-150 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för NGS GSX-150 (1 sidor) i kategorin högtalare. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om NGS GSX-150 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/1

GAMING
PC/LAPTOP
COMPATIBLE
OUTPUT POWER
12W
SYSTEM
2.0
VOLUME CONTROL
USB POWERED
GSX-150
GIFTBOX:
2.0 GAMING SPEAKER WITH RGB LIGHTS
PVP: 19.9 €
EXPORT CARTON:
www.ngs.eu
DESCRIPTION
- Gaming 2.0 speaker set for laptop and PC.
- Compact USB-powered stereo speaker set with 12W output
power.
- Connect your device through the 3.5mm input jack and
enjoy a clear and powerful sound.
- Easy access to on-o and volume controls.
- Includes RGB LED lights.
MAIN CHARACTERISTICS
- Magnetically shielded
- High quality sound
- Output peak power: 12W (2 x 6W)
- Frequency range: 300Hz~20KHz
- Input power: DC 5V
- Dimensions: 78 x 90 x 165 mm
- Controls: ON/OFF, volume
- RMS: 6W (2 x 3W)
- RGB LED lights
PACKAGE CONTENTS
- Speaker system
- Installation guide
- 2 years Warranty Card
LOGISTIC DATA
Dimensions (mm)
and weight (g)
W D H
W
D
H
RGB LED LIGHTS
- Units per pallet:
- Units per box:
- Boxes per pallet:
- Boxes on base:
- Boxes in height:
200
6
20
5
4
367 275 215 -
197 87 174 -
78 90 165 660
- External box:
- Package:
- Product:
8435430619287
8435430619294
Produktspecifikationer
| Varumärke: | NGS |
| Kategori: | högtalare |
| Modell: | GSX-150 |
| Vikt: | 660 g |
| Bredd: | 78 mm |
| Djup: | 90 mm |
| Höjd: | 165 mm |
| Förpackningens bredd: | 197 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | CE |
| Rekommenderad användning: | Universal |
| Bakgrundsbelysning: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Högtalarplacering: | Bordsskiva/bokhylla |
| Antal förare: | 2 |
| Förstärkare: | Nej |
| Antal per låda: | 2 styck |
| Högtalarposition: | Centrum |
| Produktens färg: | Svart |
| Hörlursanslutning: | 3,5 mm |
| Förpackningstyp: | Låda |
| Låddjup: | 87 mm |
| Antal per förpackning: | 2 styck |
| Uteffekt (RMS): | 12 W |
| 3,5 mm kontakt: | Ja |
| Material, hölje: | Plast |
| Frekvensområde: | 300 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Strömkälla av typen: | USB |
| På / av-knapp: | Ja |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Högtalarlåda: | Stängd |
| Högtalarnas RMS-effekt: | 6 W |
| Likströmsdriftspänning: | 5 V |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med NGS GSX-150 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
högtalare NGS Manualer
31 Januari 2026
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
9 September 2025
högtalare Manualer
Nyaste högtalare Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026